کانون اندیشه خلاق| وقتی قرار به خلاقیت باشد …

ساخته شدن نام تجاری لینوکس

ساخته شدن نام تجاري لينوكس

ساخته شدن نام تجاری لینوکس

یکی از بهترین نمونه ها برای بیان چگونگی ساخته شدن یک نام تجاری توسط اطلاع رسانی،لینوکس است. لینوکس نام تجاری ای است که هیچ وقت تبلیغی نداشته، زیرا به شخص خاصی تعلق ندارد. لینوکس یک نرم افزار باکد باز است که رایگان در اختیار برنامه نویسان قرار میگیرد و آن ها می توانند کد اصلی را مشاهده کنند و طبق نظر خود آن را بازنویسی کنند یا تغییر دهند.

لینوکس به عنوان یک نام تجاری، در ۹۹ درصد جامعه تکنولوژیکی دنیا شناخته شده است و توانسته است نام خالق خود لینوس توروالدز را هم به شهرت جهانی برساند. شهرت این نام را از ان جا می توان فهمید که مدیرعامل بزرگ ترین شرکت رقیبش استیو بالمر از مایکروسافت آن را چنین مورد حمله قرار داد:” این سیستم به مثابه سرطانی فکری، خود را به هر چه که سر راهش قراردارد، متصل می کند”
هر نام تجاری به دشمن و رقیب احتیاج دارد؛ این یکی از قدیمی ترین اصل های بازاریابی است. پپسی کولا علیه کوکاکولا، برگرکینگ علیه مک دونالدز و جمهوری خواهان علیه دموکرات ها
امروزه تعداد زیادی موسسه معروف وجود دارند که توانسته اند با کمک روابط عمومی نام خود را در سراسر جهان ثبت کنند مانند: سازمان عفو بین الملل، انجمن حمایت از حیات وحش، صلح سبز.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به باشگاه مشتریان اندیشه خلاق بپیوندید و از مزایا و هدایای آن بهره مند شوید.
Thank You. We will contact you as soon as possible.