کانون اندیشه خلاق| وقتی قرار به خلاقیت باشد …

اهمیت بازاریابی محتوا برای کسب و کارتان

content marketing

اهمیت بازاریابی محتوا برای کسب و کارتان

۱-افزایش آگاهی

ارائه یک محتوای باارزش به کسی که تا به حال شناختی از سازمان شما ندارد یک روش غیرتهاجمی برای معرفی خودتان است. اگر این مشتریان بالقوه مطلب شما را دوست داشته باشند، احتمال بسیار بالاتری خواهد داشت که سعی کنند اطلاعات بیشتری از کالا و خدمات شما بدست آورند.

۲- بهبود SEO (بهینه سازی موتورهای جستجو)

هر چقدر محتوای شما محبوبیت بیشتری پیدا کند، موتورهای جستجو اعتبار بیشتری برای آن قائل می شوند و در نتیجه در نتایج موتورهای جستجو بیشتر دیده خواهید شد. هم حجم محتوا و هم به روز بودن آن در نتایج جستجو مهم هستند. به طور مرتب محتوا منتشر کنید و خیلی زود نتیجه آن را در نتایج موتورهای جستجو خواهید یافت.

۳- افزایش ترافیک

یکی از مهمترین کارکردهای بازاریابی محتوا افزایش ترافیک و هدایت مخاطبان به سمت وب سایت شماست. بهتر است در تولید محتوا بیشتر از کمیت به کیفیت کار اهمیت دهید. ممکن است یک اینفوگرافیک تولید کنید و ویروسی نیز شود ولی اگر موضوع آن گسترده و چندان تخصصی و به طور کلی متناسب با کسب و کار شما نباشد احتمال آن که بازدید کنندگان تبدیل به مشتری شما شوند بسیار کم است.

۴- جمع آوری داده ها و اطلاعات

هر چقدر کاربران بیشتری را با محتوایتان درگیر کنید، ‌فرصت های بیشتری برای شناخت آن ها خواهید داشت. زمانی که آن ها را شناختید و علایق و نیازهای آن ها را شناسایی کردید، محتوایتان را متناسب با آن علایق و نیازها تولید خواهید کرد و به عبارتی هدفمندتر عمل خواهید نمود.

۵- افزایش گفتگوها

کاربران و مخاطبان می توانند تبلیغی بسیار موثرتر به نسبت سایر روش های تبلیغی برای محصولات و خدمات شما باشند. بحث ها و گفتگوهایی که در وب سایت های دیگر درباره محتوای تولیدی یا محصولات و خدمات شما به راه می افتد می تواند یک تبلیغ فوق العاده تاثیرگذار و در عین حال رایگان باشد. مهم این است که محتوا یا آفری داشته باشید که کاربران را وادار به درگیر شدن نماید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به باشگاه مشتریان اندیشه خلاق بپیوندید و از مزایا و هدایای آن بهره مند شوید.
Thank You. We will contact you as soon as possible.