کانون اندیشه خلاق| وقتی قرار به خلاقیت باشد …

آشنایی با گروه های تبلیغاتی جهان

آشنايي با گروه هاي تبليغاتي جهان

آشنایی با گروه های تبلیغاتی جهان

ام بی ای نیوز: گروه تبلیغاتی Omnicom یک شرکت هلدینگ استراتژیک است که یک پورتفولیو شامل رهبران بازار جهانی را مدیریت می کند. شرکت های زیر مجموعه این گروه طبق قوانین تبلیغات، خدمات بازاریابی، ارتباطات تخصصی، رسانه های تعاملی و دیجیتال و خدمات خرید رسانه ها به فعالیت می پردازد.
گروه Omnicom در سال ۱۹۸۶ میلادی تاسیس شده و موارد زیر را در بر می گیرد:
• سه برند تبلیغاتی جهانی شامل BBDO Worldwide، DDB Worldwide و TBWA Worldwide.
• آژانس های تبلیغاتی ملی برتر واقع در کشور آمریکا شامل Arnell ، Goodby ، Silverstein & Partners ، GSD&M ، Martin|Williams ، Merkley+Partners و Zimmerman Partners.
• خدمات متنوع آژانس (DAS)
DAS یک تشکیلات جهانی است که بیش از ۱۰۰ شرکت ارائه دهنده خدمات در حوزه های بازاریابی مستقیم و مشاوره، روابط عمومی، بازاریابی تبلیغاتی و روابط تخصصی را دربر می گیرد.
• گروه رسانه ای (Omnicom (OMG
• آژانس های رسانه ای برتر Omnicom بخشی از OMG هستند. این گروه از دو شرکت رسانه ای با خدمات کامل یعنی OMD Worlwide و PHD Network و چندین شرکت متخصص در زمینه رسانه تشکیل می شود.

شناخت و رتبه بندی ها
• برند های آژانس های تبلیغاتی زیر مجموعه گروه Omnicom از جمله خلاق ترین آژانس های تبلیغاتی جهان به شمار می روند. شبکه های آژانس تبلیغاتی Omnicom ، BBDO Worldwide ، DDB Worldwide و TBWA Worldwide یک بار دیگر بر فستیوال تبلیغات بین المللی در جشنواره کن تسلط داشته و بیش از دو برابر رقبایی نظیر Grand Prix، معتبر ترین نام این صنعت، ۵۷ جایزه را کسب کردند.

• Forbes نام گروه تبلیغاتی Omnicom را به فهرست بهترین شرکت های بزرگ در آمریکا موسوم به Forbes Platinum 400 وارد کرد.

• مجله وال استریت ژورنال، گروه Omnicom را به خاطر متوسط بازدهی کلی سالیانه آن در ده سال گذشته به عنوان برترین نام در میان همتایان خود برگزید.

در زیر به معرفی کوتاه برندهای تبلیغاتی جهانی زیر مجموعه گروه Omnicom می پردازیم که در میان ده آژانس تبلیغاتی برتر جهان قرار گرفته اند:

آشنایی با گروه های تبلیغاتی جهان: Omnicom

آشنایی با گروه های تبلیغاتی جهان: Omnicom

BBDO Worldwide: شعار BBDO “کار، کار، کار” بوده و ۱۵ هزار کارمند در ۲۸۷ دفتر این آژانس در ۷۹ کشور جهان هر روز برای ایجاد و ارائه جذاب ترین محتوای بازرگانی جهان تلاش می کنند. BBDO اخیرا به عنوان شبکه برتر سال در جشنواره کن انتخاب شده و دورنمای آن در آینده نیز روشن است. از جمله افتخارات آن می توان به موفق ترین شبکه تبلیغاتی در The Gunn Report، برترین شبکه آژانس جهانی در همه رشته ارتباطات بازاریابی در The Big Report و کسب عنوان شبکه برتر سال در هشتمین دوره مراسم سالیانه Young Guns Awards اشاره کرد. این مراسم به شناسایی آثار ذهن های خلاق، در حال ظهور و جوان می پردازد (www.bbdo.com)

آشنایی با گروه های تبلیغاتی جهان: Omnicom

DDB Worldwide: معتقد است که موفق ترین برندها موثرترین آن ها هستند. در جهان شبکه ای ما، نفوذ و تاثیر گذاری، یکی از ارزشمندترین سرمایه های یک برند بوده و DDB Worldwide این حقیقت را هر روز در بیش از ۲۰۰ دفتر در بیش از ۹۰ کشور جهان ثابت می کند. برند های مشتری آن به شکلی غیر قابل انکار دارای نفوذ و قدرت فراوانی بوده و اعم از فولکس واگن، فیلیپس، مک دونالد، Clorox، ABInBey، Johnson & Johnson، ExxonMobil و دیگران هستند. کار این آژانس همواره به خاطر توانایی اش در زمینه ارائه راه حل های تجاری خلاقانه نزد همگان شناخته شده است: DDB پر افتخار ترین شبکه در کن، بهترین شبکه آژانس جهانی در جشنواره بهترین کمپین های تبلیغاتی سال ۲۰۰۹ و برترین شبکه اروپا در همان سال است. Alma DDB در A-Liast 2010 Advertising Age جای گرفته و Tribal DDB لقب بهترین آژانس دیجیتال رسانه ای سال را دریافت کرد.

آشنایی با گروه های تبلیغاتی جهان: Omnicom

TBWA/Worldwide: از طریق دانشکده Media Arts ایده های تاثیر گذاری را به مشتریان خود شامل آدیداس، Apple، Beiersdorf، GSK، هنکل، Infiniti ، Mars، مک دونالد، Michelin، نیسان، Pernod Ricard، سامسونت، بانک Standard Chartered، Singapore Airlines، Sony PlayStation و Visa ارائه می دهد. TBWA در میان ده آژانس تبلیغاتی برتر جهان قرار داشته و توسط Advertising Age در سال ۲۰۱۰ به عنوان “بهترین شبکه بین المللی در یک دهه گذشته” شناخته شد. مجله “Fast Company” نام TBWA را به عنوان بیست و چهارمین شرکت نوآور جهان در مقایسه با پنجاه نام دیگر موجود در این فهرست ثبت کرد. این آژانس یک “Innovation All-Star” در سال ۲۰۱۰ لقب گرفت. TBWA، ۲۶۷ دفتر در ۷۷ کشور جهان دارد که تقریبا ۱۱ هزار کارمند در سرتاسر جهان در آن ها مشغول به کار هستند.

مترجم: مرضیه فروتن
www.omnicomgroup.com
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۳

به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به باشگاه مشتریان اندیشه خلاق بپیوندید و از مزایا و هدایای آن بهره مند شوید.
Thank You. We will contact you as soon as possible.