کانون اندیشه خلاق| وقتی قرار به خلاقیت باشد …

ساخته‌شدن نام‌های تجاری در صنایع دارویی

ساخته‌شدن نام‌های تجاری در صنایع دارویی

جمله “تبلیغات نام تجاری را می سازد” و همچنین این عقیده که تبلیغات برتر، نام های تجاری برتر را می سازد، ذکر شبانه روزی دست اندرکاران تبلیغات در زمینه بازاریابی است.
ولی آیا این تبلیغات بود که باعث ساخته شدن نام های تجاری چون ماکروسافت شد؟ در ادامه و مقاله های بعدی درباره ساخت نام تجاری جدید با کمک روابط عمومی خواهیم داشت.

ساخته‌شدن نام‌های تجاری در صنایع دارویی

ببینید که چگونه نام سایپرو به خاطر جاروجنجالی که پیرامون حمله میکروبی با میکروب سیاه‌زخم به راه افتاد، برای همگان تبدیل به یک نام‌آشنا شد. وایاگرا هم نه بر پایه تبلیغات، بلکه به خاطر اطلاع‌رسانی، سریع‌تر از هر داروی دیگری در تاریخ، فروش کرد. مسکن‌های وایاکس، وایکدین و اکسی کنتین هم محبوبیتت خود را به مقدار زیادی مدیون اطلاع‌رسانی گسترده هستند. وایاگرا اولین دارو برای اختلالات مردانگی، پروزاک اولین داروی ضدافسردگی، والیوم، اولین داروی ضد اضطراب بسیاری دیگر از نام‌های معتبر صنایع دارویی، به خاطر انجام صحیح دو عمل به شهرت رسیدند: ۱- اول بودن در یک رسته کاری جدید. ۲- استفاده گسترده از اطلاع‌رسانی

ساخته‌شدن نام‌های تجاری در صنایع دارویی

ساخته‌شدن نام‌های تجاری در صنایع دارویی

روابط عمومی صحیح، برای داروهای جدید، نیازمند اطلاع‌رسانی در مراحل اولیه ساخت و گاه حتی سال‌ها قبل از ارائه رسمی آن داروست. پلکوناریل، اولین داروی درمان سرماخوردگی‌های عمومی، و زولر، اولین داروی مقابله با واکنش‌های آلرژیک در حمله‌های آسم نیز پس از اطلاع‌رسانی گسترده به بازار عرضه شدند. پس‌ازاین که یک داروی نسخه‌ای با کمک فن‌های روابط عمومی به شهرت و موفقیت رسید، می‌توان تبلیغات درباره آن را شروع کرد تا موفقیت آن در آینده تضمین شود. پنج دارویی که دارای تبلیغات سنگین بودند، Paxil، Zocor، همچنان در فهرست ۱۰ داروی پرفروش قرار دارند. نقش تبلیغات در داروهای نسخه‌ای، پرفروش کردن آن دارو نیست، بلکه نگاه‌داشتن آن، در بین پرفروش‌هاست.

روابط عمومی در مواقع بازسازی نام یک محصول دارویی، هنگامی‌که نام‌های جدیدتر بر آن تسلط یافتند نیز کارایی دارد. به‌عنوان نمونه، موفقیت آسپرین شرکت بایر را در نظر بگیرید. اطلاع‌رسانی گسترده پیرامون نجات انسان‌ها در حملات مشکوک قلبی، توسط آسپرین، به این نام حیات مجدد بخشید. آسپرین همچنین از شهرت اش به‌عنوان داروی جلوگیری از حملات قلبی در آینده، سود شایانی می‌برد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به باشگاه مشتریان اندیشه خلاق بپیوندید و از مزایا و هدایای آن بهره مند شوید.
Thank You. We will contact you as soon as possible.