کانون اندیشه خلاق| وقتی قرار به خلاقیت باشد …

تبلیغات خود محور است

تبلیغات خود محور است

تبلیغات خود محور است
روابط عمومی دیگر محور است

شرکتی که کمپین تبلیغاتی ارائه می کند، می داند که می خواهد چه نوع شرکتی باشد و چه کالایی به چه کسانی بفروشد.
شرکتی که برنام روابط عمومی اجرا می کند، در حقیقت اینده اش را در دست دیگران قرار می دهد. این رسانه ها هستند که تعیین می کنند شرکت چه نوع شرکتی است، چه چیزی باید بفروشدو نحوه فروشش باید به چه صورتی باشد. شرکت می تواند هر کدام از این جهت دهی ها را به مسئولیت خود، رد یا قبول کند. رسانه خودروی ولوو را در صندلی “ایمنی” نشاندند. برای سال های متمادی ولوو روی جنبه درام تمرکز داشت. یک آگهی نمونه ای ولوو چنین بود: این خودرو را طوری برانید که گویی از ان متنفرید! در ادامه، آگهی ادعا می کرد که خودروی ولوو در جاده های سنگلاخ سوئد، سیزده سال دوام می اورد. ادعای با دوام بودن ماشین با این حقیقت تایید می شد که: از هر ده ولوو فروخته شده در امریکا، نه تای آن هنوز کار می کردند.
ولی اختراع کمربندهای ایمنی شانه و کمر توسط ولوو، انقدر اطلاع رسانی و خبر به دنبال داشت که شرکت کم کم به جنبه ایمنی به عنوان موضوع بازاریابی اش متوسل شد.
این تصمیم درستی بود. به خاطر ویژگی ایمنی، فروش ولوو تنها در امریکا بیش از صد هزار دستگاه در سال است.
شاید احمقانه به نظر برسد که اجازه دهید رسانه ها استراتژی فروش شما را تعیین کنند. اما یک شرکت راه دیگری ندارد. شما نمی توانید با رسانه ها و مطبوعات دربیفتد، چون آنها هر بار پیروز می شوند.
باید در رابطه ها انعطاف پذیر باشید. شعار اگر در ابتدا موفق نشدید، باز هم سعی کنید. برای یک برنامه روابط عمومی شعار خوبی نیست. در رابطه با رسانه ها، اصرار و پافشاری تنها باعث عداوت می شود.
یک شعار بهتر برای برنامه روابط عمومی این است: اگر در ابتدا موفق نشدید، روشتان را عوض کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به باشگاه مشتریان اندیشه خلاق بپیوندید و از مزایا و هدایای آن بهره مند شوید.
Thank You. We will contact you as soon as possible.