کانون اندیشه خلاق| وقتی قرار به خلاقیت باشد …

فلسفه‌هایی درفروش که باید برای همیشه اجتناب کرد

فلسفه‌هایی درفروش که باید برای همیشه اجتناب کرد

فلسفه‌هایی درفروش که باید برای همیشه اجتناب کرد

سرکوب رقیب: هرگز این کار را نکنید. این کار تنها یک وضعیت بدون پیروزی نیست، وضعیت باخت واقعی است. همیشه مادرم می‌گفت:” اگر چیز جالبی برای گفتن درباره کسی نداری اصلاً هیچ‌چیز نگو.” اگر رقیب را نزدیک مشتری بالقوه سرکوب کنید، احتمال دارد او از نزدیکان یا وابستگان مشتری باشد و این کار جلوه بسیار بدی پیدا می‌کند.

مقاله مرتبط: درباره رقبای خود چه احساسی دارید؟

موعظه‌های اخلاقی: هرگز نگویید که ازنظر اخلاقی چطور هستید. اجازه دهید اخلاق شما خودبه‌خود نمایان شود. زندان‌ها پر از فروشندگان و مجرمانی هستند که اخلاق را وعظ می‌کنند. اگر قصد دارید خود را ثابت کنید از کار کوچکی که انجام داده‌اید بگویید. به مشتری بالقوه بگویید که قصد ایجاد رابطه بلندمدت دارید، نه یک سفارش لحظه‌ای. اما هرگز از عبارت اخلاق استفاده نکنید. وقتی این کلمه را در موقعیت فروش می‌شنوم، به هر قیمتی که شده از آن فرد اجتناب می‌کنم. این چالش پیش روی شماست که چگونه خود را برای کمک و ارضای نیازهای مشتری بالقوه و بالفعل خود نشان دهید. عبارت‌ها و اقدام‌های خلاقانه شما اغلب همگی باعث تفاوت بین به دست آوردن پاسخ مثبت یا منفی می‌شوند. آن‌ها بین جلب یک سفارش توسط شما یا اجازه به رقیب اصلی شما تفاوت می‌گذارند. وقتی رقیب شما سفارشی را می‌گیرد همین بس که شما بازنده شده‌اید، این‌طور نیست؟ بنابراین درباره آن کاری بکنید. چگونه؟ باید روی آن تمرین کنید. همکاران و گروه  فروشندگان را جمع کنید و با آنان روی روش‌های مختلف کارکنید. افراد باهوش و مستعد در یک اتاق، پاسخ‌ها و نتایج مثبتی ایجاد می‌کنند. آن‌ها را یادداشت کنید. تمرین کنید و باورشان داشته باشید. در این حالت، مطمئن باشید که نتایج به دست آمده شمارا به یک بانک منتهی می‌کنند. فلسفه‌هایی درفروش که باید برای همیشه اجتناب کرد

تجربه به من نشان داده است کسانی که تلاش می‌کنند بگویند چطور هستند، به‌احتمال‌زیاد آن‌طور نیستند. لحظه‌ای دراین‌باره فکر کنید. جمله‌های “من صداقت دارم”، “من بااخلاق هستم”، “من مدیر هستم” یا “من مسئول هستم” معمولاً نشان‌دهنده وجه متضاد هستند. این‌طور نیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به باشگاه مشتریان اندیشه خلاق بپیوندید و از مزایا و هدایای آن بهره مند شوید.
Thank You. We will contact you as soon as possible.